HAKKIMIZDA
Bursa ili Gemlik ilçesine ba─čl─▒ KATIRLI KÖYÜ'nün toprak verimlili─či ve arazinin co─črafi yap─▒s─▒ nedeniyle Sofral─▒k zeytin yeti┼čtiricili─či içinde bölgesinde özel bir yeri vard─▒r. Sanayi bölgesinden uzak olup denizden 450 metre yüksek (yayla ortam─▒nda) zeytin yeti┼čtiricili─či yap─▒lmaktad─▒r. Köylünün üretmi┼č oldu─ču zeytin kendi kurduklar─▒ kooperatif kanal─▒yla pazarlanmaktad─▒r. Bu kooperatifimiz 1981 y─▒l─▒nda kurulmu┼č 1982 y─▒l─▒nda faaliyete geçmi┼čtir. Kendi köyünden ham olarak ald─▒─č─▒ zeytinlerini kooperatif kendi özel depolar─▒nda haz─▒rlay─▒p g─▒da yönetmeli─čine uygun olarak i┼čleyerek sat─▒┼ča sunmaktad─▒r. Kooperatifçe i┼členen ürün çok iyi özelliklere sahiptir. Ancak tüketici aras─▒nda kendi yapm─▒┼č oldu─čumuz ara┼čt─▒rmalarda KATlRLI KÖYÜ kooperatifinde üretilen zeytinlerin tüketicinin sofras─▒na girmeden tan─▒nmad─▒─č─▒n─▒ tespit etmi┼č bulunmaktay─▒z. Kat─▒rl─▒ köyü kalk─▒nma kooperatifi olarak bu damak zevkini tatman─▒z─▒ tavsiye ederiz...
ZEYT─░N: Bünyesinde ta┼č─▒d─▒─č─▒ protein de─čerleriyle önemli bir besin maddesidir.

KATIRLI KÖYÜNÜN TARiHÇESi :
KATIRLI KÖYÜ: Kurulu┼ču Osmanl─▒ Tarihinin kurulu┼č y─▒llar─▒nda Bursa'n─▒n fethinden sonraya dayanmaktad─▒r. Köyün kuzey giri┼činde tarihi Han, güney yönünde ise tarihi Hamam oldu─ču söylenmektedir. Bursa iline ba─čl─▒ ipek yolu hana u─čramaktad─▒r. Fakat günümüzde bu eserlerden sadece handan ç─▒kan sütun direkten ba┼čka bir eser kalmam─▒┼čt─▒r. O da Muratoba köyü eski camiide kullan─▒lm─▒┼čt─▒r. Halen Murat oba köyü meydan─▒nda dikili durmaktad─▒r.
iKLiMi: Kuzey rüzgarlar─▒na kar┼č─▒ Kat─▒rl─▒ da─č─▒yla kapal─▒ bulunan bölgemiz ve köyümüz Kuzey Akdeniz iklimi ile Karadeniz ikliminin geçi┼č bölgesi üzerindedir.Köyümüzde herhangi bir akarsu bulunmad─▒─č─▒ndan zeytin bahçelerinde kuru tanm yap─▒lmaktad─▒r.
teknoken.net

Bug├╝n:38 

Tekil

Ayl─▒k:128  

Toplam Ziyaret